РОЗРОБКА ІНТЕГРОВАНОЇ МОДЕЛІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КАПІТАЛУ НА ОСНОВІ РІЗНИХ ПІДХОДІВ ДО «ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ»
Ключові слова:
людський капітал, людський потенціал, інтелектуальний потенціал, соціальний капітал, перевага інтелектуального капіталуАнотація
У статті розглядається становлення та розвиток категорії "людський капітал", його роль у забезпеченні економічного розвитку, важливість використання людського потенціалу, важливість єдності його внутрішніх і зовнішніх аспектів. Також відображено усвідомлення важливості використання людського потенціалу в економічному розвитку, перетворення його на об'єкт дослідження, виникнення потреби в розширенні сфери досліджень у цьому напрямі. Детально охарактеризовано внесок представників основних наукових напрямів у розвиток категорії "людський капітал", окремі складові інтелектуального капіталу, методи їх вимірювання та шляхи створення ефективних систем управління. Систематизовано погляди різних дослідників у цій сфері.
Також при дослідженні категорії "людський потенціал" проведено порівняльний аналіз політико-економічного, технократичного, антропоцентричного підходів. Представлено інтеграційну модель розвитку інтелектуального капіталу на основі різних підходів до "людського капіталу" та визначено її складові.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.