ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ЗЕЛЕНОГО ТУРИЗМУ В УКРАЇНІ І СВІТІ
Ключові слова:
зелений туризм, агротуризм, туристичні пропозиції, фактори розвитку, природне середовищеАнотація
В роботі розглянуто особливості розвитку сфери зеленого туризму в європейський країнах, а також досліджено проблематику правового статусу підприємств сфери зеленого туризму в Україні.
Важливим є пошук сучасних бізнес-ідей щодо облаштування локацій малого бізнесу у сфері зеленого туризму, нового дизайну мислення та інноваційної архітектури.
Авторами досліджено досвід організації бізнесу у сфері зеленого туризму у таких країнах як Іспанія, Нідерланди, Фінляндія, Швеція. В роботі обгруновано необхідність креативного розвитку зеленого туризму в Україні з урахуванням світового досвіду та необхідності такого виду послуг та суспільства. Авторами запропоновано визначення зеленого туризму як форми організації діяльності у сфері екоорієнтованого туризму, яка ґрунтується на принципах сталого розвитку та враховує потреби збереження природного середовища, етнографічної та культурної спадщини, самобутніх традицій місцевого населення, соціально-економічного розвитку місцевих територій та добробуту місцевого населення. Світовий досвід показує, що державна підтримка фермерського туризму та сприяння його активного розвитку була обумовлена в тому числі наміром досягнення таких результатів: як підвищення добробуту фермерів, перешкоджання міграції та закриттю ферм, сталий розвиток сільських територій. Фермерський туризм може бути концептуалізований як «альтернативне фермерське підприємство», що включає одну з кількох потенційних форм диверсифікації фермерського малого бізнесу. Будучи гнучким підприємством, фермерський туризм може розширюватися та скорочуватися відповідно до вимог ринку.
Для розвитку зеленого туризму підприємцям важливо мати фінансову підтримку від фондів та грантових програм. Активна соціальна реклама зеленого туризму сприятиме взаємозв’язку між стійким сільським господарством і відповідальним туризмом, перетворюючи фермерів на учасників власного розвитку та сприяючи проектам і ініціативам.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.